Wywiad z Kacprem Świątkiem. Osiągnięcia sportowe. Przygoda z dyskiem – Jakub Wawrzyniak Natalia Pietz: „Moja pasja to gra w hokeja na trawie” Stoły Wielkanocne 2017 – XVI pokaz

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW.

Wywiad z Kacprem Świątkiem.

Moje życie – moja pasja

WĘDKARSTWO

Kacper Świątek jest uczniem klasy III a Gimnazjum nr 1 w Szamotułach. Ale „bycie uczniem” to nie wszystko. Kacper jest Mistrzem Okręgu Poznańskiego w Wędkarstwie Spinningowym w klasyfikacji Juniorów. Trenuje od 2012 r. pod okiem trenera Łukasza Michalaka. Od 2013 r. ćwiczy w klubie szamotulskim, noszącym nazwę „WKS Spin - Ice Szamotuły”.

Jak powiedział Kacper, metoda spinningowa (rodzaj wędkowania) polega na pewnego rodzaju monotonii. Siedzisz i patrzysz w wodę.  Do tego rodzaju wędkowania używa się sztucznych przynęt wykonanych z takich materiałów, jak: plastik, metal, silikon. Metoda spinningowa zmusza do ciągłego przemieszczania się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu ryb drapieżnych: szczupaków, okoni, sandaczy, czy sumów. Nigdy nie wiadomo, co uda się złapać, gdyż w wodzie jest wiele ryb, które mogą się złapać na przygotowaną przynętę. Łowiąc na spinning, trzeba w pewien sposób nauczyć się „czytać wodę”, tzn. wypatrywać, gdzie dana ryba się znajduje.

- Treningi w klubie – mówi Kacper- pozwalają mi podpatrzeć lepszych zawodników, ich metody łowienia, a także samemu ćwiczyć.

- Chciałbym – zdradza Kacper- wygrać Mistrzostwa Polski w przyszłym roku,
a także pobić swój rekord życiowy, który teraz wynosi 26,5 kg (sum). Mam marzenie, by łowić przez cały sezon wędkarski dorodne i piękne ryby.

Kacper o swojej pasji mówi  z przejęciem i zaangażowaniem, wydaje się, że spinning to nie tylko hobby, ale także pomysł na życie.

Życzymy Kacprowi, aby złowił taaaką rybę i aby nigdy nie zabrakło mu zanęty i chęci. Połamania kija!