WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Czwartek 29 września 2016 r. to ważny dzień dla społeczności naszej szkoły. Właśnie tego dnia odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Aula zamieniła się w lokal wyborczy, każdy uczeń i nauczyciel otrzymał kartę do głosowania z nazwiskami uczniów kandydujących, po raz ostatni została przedstawiona nasza ordynacja wyborcza. Wszyscy wyborcy skupiali się nad tym, aby oddany głos był ważny.

Dwa tygodnie wcześniej kandydaci prezentowali siebie i swoje hasła wyborcze oraz przedstawiali własne programy działania na przygotowanych plakatach wyborczych. Trzeba dodać, że niektóre proponowane zmiany były dość odważne   i ciekawe.

Wyniki głosowania znane były już kilka godzin później, komisja skrutacyjna  skrupulatnie policzyła oddane głosy, a wyniki zostały umieszczone w gablocie SU.

W środę 5 października odbyło się pierwsze zebranie kandydatów, którzy uzyskali co najmniej 10 głosów. Podczas tego zebrania zostały przydzielone funkcje w zarządzie i w sekcjach: gazetki, porządkowej, humanitarnej, kulturalno – rozrywkowej, wybrano poczet sztandarowy a zaszczytną funkcję przewodniczącego powierzono Monice Mendyk z klasy IIA, zaś Paulina Wilk z klasy IIIB przyjęła funkcję zastępcy, a Kacper Świątek również  z klasy IIIB został skarbnikiem.

Dodać należy, że po raz pierwszy równolegle z wyborami do SU odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady MiG Szamotuły. Wyłoniono 4 kandydatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas obrad i pracy tejże Rady: Monika Mendyk          z IIA, Dominika Śniegulska z IIA, Adrian Maciołek z IIA i Kacper Świątek z IIIB.

Wszystkim wyborcom bardzo dziękujemy za udział w wyborach, wybranym uczniom gratulujemy i czekamy na efekty ich działań już niebawem.

SU z opiekunem E. Manszewską