PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca zgodnie z kalendarzem przyszła WIOSNA! Wszyscy bardzo długo na nią czekaliśmy i ogromnie się cieszymy, że wreszcie JEST!

Ten dzień postanowiliśmy spędzić w typowo wiosennym nastroju i to zapewnił nam Samorząd Uczniowski. Oglądaliśmy prezentacje multimedialne o WIOŚNIE oraz słuchaliśmy piosenek o treściach wiosennych.

Wszyscy przygotowaliśmy się do szkolnych rywalizacji, które swoją tematyką dotykały zagadnień związanych z WIOSNĄ, a co ważne także z prawidłowym odżywianiem.

Większość z nas ubrała się w kolory wiosenne i szalone okulary. Trzeba przyznać, że w konkurencji śmiesznych okularów najlepiej zaprezentowali się uczniowie IA, wszyscy mieli duże, kolorowe okulary wykonane własnoręcznie – GRATULUJEMY!

Pozostałe rywalizacje dostarczyły nam wielu radości, kibicowaliśmy przedstawicielom swoich klas np. w zjadaniu pączka na czas bez oblizywania i bez użycia rąk oraz w obieraniu jabłka na najdłuższą strużynę.

Obejrzeliśmy prezentację o składnikach pokarmowych wpływających na nasz organizm. Dość poruszający był pokaz różnych zastosowań coli jako substancji o silnym oddziaływaniu i trudno nam było jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie: „co wybierasz colę czy wodę?”.

To było kolejne, udane ogólnoszkolne wydarzenie.

SU z opiekunem E. Manszewską