Walentynki w Gimnazjum nr 1 w Szamotułach

14.02.2017

Walentynkowe święto stało się pretekstem do popołudniowego spotkania w auli Gimnazjum nr 1 w Szamotułach.. Odbywało się ono pod hasłem „Będę kochał Ciebie wierz mi…”. Na uroczystość przybyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Śmiało można powiedzieć, że razem przygotowaliśmy wspaniały montaż słowno-muzyczny. Wspólnie czytaliśmy wiersze o miłości i słuchaliśmy wybranych piosenek oraz  obejrzeliśmy  prezentację przygotowaną przez jednego z uczniów. W programie można było usłyszeć m.in. utwory Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, a nawet Jana Brzechwy. Wszystkim wykonawcom należą się ogromne brawa za interpretację oraz odwagę. Nastrojową dekorację przygotowała młodzież naszego gimnazjum pod czujnym okiem pani Eweliny Budych. Były również zakładki ozdobione serduszkami, które otrzymali zaproszeni goście. W trakcie uroczystości wręczono nagrody i dyplomy tym, którzy uczestniczyli w konkursie na kartkę walentynkową oraz w konkursie na wiersz walentynkowy. Było bardzo ciekawie i lirycznie. Myślę, że uczestnicy nie będą mieli już wątpliwości, czy warto obchodzić walentynki. Uroczystość przygotowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Osoby odpowiedzialne za całokształt imprezy to pani Grażyna Leja i pani Arleta Pytel.

Arleta Pytel