Wywiad z Kacprem Świątkiem. Osiągnięcia sportowe. Przygoda z dyskiem – Jakub Wawrzyniak Natalia Pietz: „Moja pasja to gra w hokeja na trawie” Stoły Wielkanocne 2017 – XVI pokaz

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW.

Przygoda z dyskiem – Jakub Wawrzyniak

Sportowiec, którzy rzuca dyskiem jest nazywany dyskobolem. Dyscyplina W  szkole mamy osobę, który uprawia dyscyplinę sportową.  Jest nią  Jakub Wawrzyniak, uczeń klasy II a.

Oto, co Jakub mówi o swojej sportowej historii:

„Moja przygoda ze sportem zaczęła się w 6 klasie szkoły podstawowej, gdy na lekcji wf -u rzucaliśmy piłeczką palantową. Boisko szkolne było dla mnie zbyt krótkie, ponieważ wyrzucałem piłeczki za płot. Wtedy pan wuefista zauważył we mnie potencjał i namówił mnie na trening rzutu dyskiem, na który chętnie poszedłem. Obecnie trenuję w klubie MKS Baszta Szamotuły. Wiążę z tym sportem swoją przyszłość. W tej konkurencji zdobyłem kilka medali:

-1 miejsce na mistrzostwach powiatu - Szamotuły 2016 r.,

-2 miejsce na mistrzostwach Wielkopolski w 2016 r.,

- 3 miejsce na mistrzostwach Wielkopolski w 2015r.,

- 3 miejsce na okręgu młodzików w Żerkowie 2015r.

Przygotowania do zawodów to dość ciężka praca, mam treningi  5-6 razy w tygodniu po dwie godziny. Ćwiczę na przemian siłownię z dopracowaniem i ulepszaniem techniki rzutu.

Do tej pory nie musiałem stosować specjalnej diety, lecz teraz zacznę intensywniejsze treningi,  więc moje odżywianie ulegnie zmianie. Jest to sport siłowy, więc dość często występują kontuzje, u mnie są to zazwyczaj plecy. Uprawianie tego sportu nie jest zbyt kosztowne. Jedyne, co jest potrzebne, to odpowiednie obuwie. Moim marzeniem jest  udział w Mistrzostwach Świata i start w Tokio na Olimpiadzie w 2020 r.”

Dziękujemy Jakubowi za wywiad, gratulujemy sukcesów i życzymy spełnienia marzeń w dalekich rzutach dyskiem.