Harmonogram działalności Projekt z Ukrainą Z fizyką, matematyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat Zagrajmy o sukces Projekt Warto być dobrym.. Projekt- Kupuj odpowiedzialnie

Projekty i imprezy

Zagrajmy o sukces

Koncept jest realizowany już drugi rok w ramach projektu edukacyjnego „ Zagrajmy o sukces” w latach 2010/2013. Nasza szkoła, Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach.

Przy wsparciu Kuratorium Oświaty dokonano wstępnej charakterystyki problemów oraz badania dotyczącego określenia problemów i potrzeb młodzieży.
W każdej szkole zakres zajęć będzie wynikał ze specyficznego zapotrzebowania występującego w danej szkole i będzie obejmował:
· Zajęcia ICT /Informatyczne/ – 30 godzin prowadzi p. Anna. Walczak
· Zajęcia z przedmiotów przyrodniczo – matematycznych: 10 godzin p. Grażyna Leja, a matematycznych – 12 godzin p. Anna Walczak
· Języki obce – 30 godzin p. Izabela Jedwabna
· Pomoc psychologiczna – 12 godzin p. Beata Malinowska
· Zajęcia sportowo-wychowawcze (stanowiące element zachęcający młodzież do uczestnictwa w projekcie) – 45 godzin p. Krzysztof  Dyzert.

Uczniowie będą uczestniczyć we wszystkich modułach zajęć w projekcie.
 Otrzymają także materiały dydaktyczne oraz osobisty sprzęt sportowy, natomiast szkoły zestawy do realizacji zajęć.
Zajęcia mają charakter warsztatów, spotkań grupowych i będą prowadzone przez nauczycieli i psychologów ze szkół objętych projektem. Wszystkie rodzaje zajęć będą odbywały się w grupach ok. 20 - osobowych. Prowadzone są cyklicznie raz bądź kilka razy w tygodniu. Uczniowie otrzymali dresy sportowe, koszulki oraz pendriv, a szkoła zostanie wzbogacona w nowy sprzęt sportowy i pomoce dydaktyczne