„Mamy tylko jedna Ziemię”

Obchody światowego Dnia Ziemi w naszej szkole zorganizowane zostały w ramach projektu „Mamy tylko jedną Ziemię”. Na lekcjach wychowawczych przeprowadzone zostały warsztaty dotyczące ochrony zasobów naturalnych Ziemi w czasie, których uczniowie opracowali zasady przeciwdziałania zanieczyszczeniu wody, powietrza i gleby. Tradycyjnie podsumowanie tygodnia ekologicznego odbyło się w czasie uroczystego apelu. Uczniowie przygotowali spektakl „ Sąd nad człowiekiem”. Ukazano w nim zgubną gospodarkę człowieka, który w pogoni za coraz większym pozyskiwaniem zasobów Ziemi doprowadza środowisko do degradacji. Wszyscy uczniowie wzięli udział w zorganizowanym konkursie wiedzy ekologicznej a zwycięzcy zostali nagrodzeni wspaniałymi książkami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły,  a  wręczone przez panią Małgorzatę Kurczewska – kierownika wydziału ochrony środowiska w Szamotułach. W drugiej części spotkania przedstawiciele  klas prezentowali przygotowane przez siebie stroje wykonane z surowców wtórnych oraz skandowali przygotowane hasła wzywające do ochrony zasobów naturalnych Ziemi oraz w ramach rywalizacji między klasowej prezentowali ilość zebranych  przez klasę baterii.

Jak co roku zajęcia związane z edukacją ekologiczną cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która chętnie i terminowo zrealizowała wszystkie zadania projektowe.